Tarrvi Laamann avab isikunäituse “I & I”

Reedel, 16. veebruaril avatakse Tallinnas kolmel erineval näitusepinnal loodusesõbrast ja rännumehest kunstniku Tarrvi Laamanni maali ja graafika näituse “I & I”. Näitus on väljas Disaini Ja Arhitektuurigaleriis, Foorum keskuse fuajees ning Foorum Keskuses asuvas kaupluses WAB Store.

Veetes suure osa aastast reisides, saab enamus Laamanni loomingust alguse juba kaugel Eestist väljaspool. Sageli asub kunstnik teele valge lõuendirull kaenlas, kuhu salvestab nii kohalikud mustrid kui ka kogetud emotsioonid. Jõudes tagasi Eestisse, laseb Laamann kogetul settida ning annab reisil alustatud teosele siin lõpliku viimistluse.
Kunstnik on tuntust kogunud eelkõige oma graafiliste teostega (ksülograafia ja Moku hanga), mis väljendavad hipilikku maailmaarmastust ja vabaduseiha. Kunstniku töid iseloomustab erksa julge joonega laad ning külluslikkus, mis on enim mõjutusi saanud reggae-kultuurist.

Laamanni isikunäituse „I and I“ teosed viivad meid kunstniku õnneotsingutele Itaaliasse, Indiasse, Jamaicale (Disaini ja Arhitektuurigaleriis) ja Kuubale (Foorum Keskuses asuvas kaupluses WAB Store). Foorum Keskuse fujees esitletavad teosed on sündinud Eestis, kuid ajend ja idee on sündinud reisides Jaapanis. Iga paik on lõuendile jätnud iselaadi värvid, mustrid ja rütmid, pakkudes vaatajale päikselist kulgemist mööda abstraktseid maaliradu.

Tarrvi Loominguga on võimalik tutvuda kunstniku kodulehel, kunstniku loomingut on võimalik soetada Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkonna NOAR.EU vahendusel.
Näitused on kureerinud Reet Varblane, Meelis Tammemägi, kaaskuraatorid Marion Leetmaa, Rain Lucas Saarik.