Romantiline lillelaat Foorumis 6.-12. mai

Foorumi aatrium muutub õitsvaks oaasiks. Müügil püsikud ja suvelilled. Kauplustes suurepärased pakkumised, lisaks müügil Claudee koogid, Nikolay pirukad, WildWoman ehted ja palju muud põnevat.

Liitu üritusega Facebookis.

 

Vaata galeriist, mis Fleuri aias toimub. Sellel aastal tutvustame Fleuri Aia raames 10 erinevat põnevat taime, mille istikud ka kohapeal valikus ja müügis.
Lisaks ka palju muud põnevat rõdule ja aeda, tule kindlasti külla!


HORTENSIA
on pärit Aasiast ja Ameerikast. Ladinakeelne nimi Hydrangea on tulnud kreeka keelest ja tähendab otsetõlkes veesõidukit, mis ilmselt viitab taime seemnekodade kujule. Taime varasem nimi on Hortensia ja selle nime on ta saanud prantsuse kuulsa kellameistri Jean-Andre Lepaute naise Hortense nime järgi. Hortensia Hiinas levivat sorti Hydrangea Serrata kasutatakse tee valmistamiseks.
Loe edasi siit …

 

 

LAVENDEL on pärit Kanaaridelt, samuti Põhja- ja Ida-Aafrikast. Praegu tuntakse põhiliselt Prantsuse Lavendlit (L.angustifolia), Inglise Lavendlit (L. stoechas) ja Hispaania Lavendlit (L.multifida).
Lavendlit kasutatakse parfümeerias, meditsiinis ja kulinaarias. Lavendel on tuntud oma rahustava toime poolest.
Loe edasi siit …

 

 

LOORBER on igihaljas puu või põõsas. Loorber armastab varjulist või poolvarjulist kasvukohta. Muld peaks olema pidevalt parajalt niiske. Talveks peaks taimed tõstma valgesse ruumi, kus temperatuur on umbes 20-0C ja kõrgemal temperatuuril hoides peaks taimedele tagama valgusküllase kasvukoha ja kastma neid vastavalt vajadusele ning kasvatama teda pigem toalillena. Loe edasi siit …

 


MANDEVILLA
on pärit Brasiiliast ja Rio de Janeirost, kuid on levinud ka Peruus, Indias ja Lõuna-Ameerikas. Taim on oma nime saanud Inglise diplomaadi ja aedniku Henry Mandeville (1773-1861) järgi. Mandevillasid on punaseid, erinevaid roosasid, kollaseid ja valgeid. Tuntakse umbes 180 erinevat Mandevilla sorti. Loe edasi siit …

 

 

OLIIVIPUU on igihaljas puu, mida meie kliimas on võimalik kasvatada toalillena valges kasvukohas. Oliivipuu on pärit Vahemeremaadest, kuid kasvab ka Bermuudal, Lõuna-Ameerikas, Portugalis, Kanaaridel ja Araabiamaades. Ainuüksi Itaalias kasvab umbes 40000 erinevat oliivipuu liiki. Esimesed oliivipuud meie planeedil on kasvanud 20-40miljonit aastat tagasi Oligocene`s, mis tänapäeval kattub Itaalia asukohaga. Hiljem ehk 7000 aastat tagasi oli esimesi tõendeid oliivipuu kasutusest Vahemere regioonis.
Loe edasi siit …

 

 

PLUMEERIA on õitsev põõsas, mille kodumaaks on Mehhiko ja Kariibid. Oma nime on saanud taim 17.saj.-l Prantsuse botaaniku Charles Plumieri järgi, kes rändas Uues Maailmas ja dokumenteeris paljude senitundmatute taimede ja loomade liike. Rahvapäraselt kasutatakse ka nimetust Frangipani, mis viitab õite tugevale lõhnale. Taime õisi kasutatakse parfümeeriatööstuses.
Loe edasi siit …

 

PUKSPUU on väga aeglase kasvuga igihaljas puu või põõsas, mis on pärit Lääne-ja Lõuna- Euroopast. Samuti on ta väga levinud Kaukaasias, Vahemere-regioonis ja Inglismaal. 1600-st aastast on pukspuud kasutatud ka meditsiinis, sest taime sisaldab steroidseid alkaloide ja flavonoide, lehed sisaldavad tanniini, koor sisaldab klorofülli ja mitmeid mineraale ning puidust saadud õli kasutatakse laialdaselt meditsinis.
Loe edasi siit …

 

ROOS on ilmselt kõige levinum lill nii oma kasutuselt kui levikult. Ei kujuta ette lillepoodi, kus poleks roosi või aeda ilma roosideta. Küll aga võiks need kaunid lilled leida rohkem kasutust konteinerhaljastuses ja terrasside ning avaliku ruumi haljastuses. Enamus roosi sortidest on pärit Aasiast, aga osaliselt ka Euroopast ja Põhja-Ameerikast.
Loe edasi siit …

 

 

ROOSMARIIN on igihaljas põõsas, mis on pärit Vahemere regioonist. Rosmariini õli on kasutatud rahvameditsiinis, sest taimel arvatakse olevat raviv toime. Egiptuses, Roomas ja Kreekas omandatakse rosmariinile püha taime staatust. Rosmariini kasutatakse parfümeerias, kodukeemias ja kulinaarias.
Loe edasi siit …

 

 

BOUGAINVILLEA on pärit Peruust, Kesk- ja Lõuna-Ameerika subtroopilsest kliimast, samuti on ta laialdaselt levinud ka Vahemere- maades. Taim sisaldab värvainet magenta, mis värvib õite kroonlehti vastavalt valguse ja varju suhtele, algselt on õied valget värvi.
Loe edasi siit …