Sügise juurde tagasi pöördudes – toonid, ornamendid, mustrid.

kangas-ja-noop-40000

Sisearhitekt LINDA ANSTAL
Kas julged katsetada midagi uut või valid klassika?

 

Hallid toonid, raagus puud, kasteheinal värelev päikesekiir, must-valge graafika, rooste, tellise ja mullatoonid – need on ajatud mustri-värvikombinatsioonid, inspireeritud põhjamaise looduse monokroomsusest.

kangas-ja-noop-400006

 

Üllatavalt hästi mõjub maast laeni oleva aknaava ees must võrkorganza – see toimib õhukuse membraanina, kuid ei pane vaadet lõplikult kinni ning ei varja päevavalgust. Kui soovida ilusat „lainet“, tuleks kindlasti kasutada 2/2,5 kardinapaela. Kõrgläikega mööbli juurde sobib endiselt hästi metalse alatooniga taft.

 

Tihtilugu ei olegi vaja suure aknapinna ette kardinat panna – aknast avanev vaade ja maastik, mis muutub aastaajaga, päevavalgusega, võib olla parimaks „maaliks“ ruumi seinapinnas.

 

Pimenduseks kasutada sellisel puhul pimendusruloosid, mis on väga diskreetselt üles keritavad ja jätavad aknapinna mõjuma puhtana. Pimenduskardinaid saab valida tekstuurilt erinevaid – struktuurseid või sileda/läikivapinnatöötlusega ja mustrilisi.

Kureparved teele saadetud, kummikud jalas ja värskelt pressitud õunamahla purk käes, astun ruumi, põsed õhetamas, ahmin sisse sooja kõrvitsasupi aroomi ja murran pead, kas valida aknakatteks monokroomse puu-okste-prindiga Vallila puuvillase Kelohonka, või siiski mõne idamaade-vahemere-Ibiza mustrikireva, värvist pakatava polüestri?

Vaata lisaks siit.