Moodne perenaine oskab trühvleid hinnata ja teeb köögis imesid!

Bio4you artikkel 1
Sõna “trühvel” toob silme ette šokolaadikommi, kuid botaanikas nimetatakse trühvliks mugulakujulist seent, mille viljakeha kasvab maa sees sümbioosis puudega. Tuber perekonda kuuluvate hinnatud söögiseente ühe grammi turuhind on kaks kuni seitse eurot, olenevalt viljakehade suurusest, värskusest ja seeneliigist. Nüüd on need gurmeetooted jõudnud ka Bio4You lettidele.

Trühvlitel on unikaalne aroom, mis lööb inimesed enamasti kahte leeri — kes armastavad, kes ei seedi seda silmaotsaski. Aroomil on omapärane sõltuvusttekitav toime, seega on trühvel söögi krooniks. Selle kõrvale ei maksa kasutada liiga palju teisi erilisi toiduaineid — trühvlit võiks kombineerida lihtsate maitsetega. Trühvel armastab enda kõrval rasva, sobides foie gras, või, juustu, õlide ning ka praemunaga.

Kuldseks kolmikuks võib pidada pastat, riisi ja kartuleid. Neid toite trühvliga kombineerides on raske eksida. Kuna värskeid seeni transportida ja säilitada on keeruline, leiab Bio4You valikust konserveeritud trühvlid, mis on juba viilutatud või riivitud. Ühe inimese kohta võiks arvestada 8-10 grammi trühvlit.

Bio4you artikkel 2

Avatud trühvlipurgi peaks ära tarbima paari päeva jooksul. Kui seda ei jõua teha, on võimalus poolik purk sügavkülmutada — trühvli maitseomadused sellest eriti ei kannata.

Trühvlid jagunevad mustadeks ja valgeteks. Mustad sobivad kuumutamiseks ja tuleks lisada söögivalmistamise alguses. Valgete trühvlite õrn maitse aga kaob kuumutamise käigus, seega tuleks need toidule lisada valmistamise lõppjärgus.

Kes trühvleid kalliks peab, aga maitset siiski tunda tahaks, võib osta hoopis trühvliõli. Seda kasutavad salanipina paljud tippkokad. Trühvliõli võib tilgutada pastaroogadele või kasutada seda kuumade või külmade kastmete valmistamiseks.

Bio4you artikkel 3

Bio4You trühvliõli on kindel valik, kuna on saadud trühvlite õlis leotamise teel ega sisalda lisaaineid. Mõnest tilgast õlist piisab, et saavutada maitse, mis on võrdväärne 10g trühvlite kasutamisega.

Tule Foorum keskuse Bio4You kauplusesse ja luba endale uusi maitseelamusi!