Milline on eestlaste lemmik lõunasöök?

Vapiano artikkel 1

Milline on üks tervislik ja maitsev lõunasöök? Mida teha või kuhu minna, kui vajad kiiret ja tervislikku lõunat tööl olles? Variant on külastada sööklalaadset lõunatoidupakkujat, kus enamasti vaatab lettidel vastu tunde seisnud hakkihakaste, pekised seakaelakarbonaadid või kuivanud kanakintsud. Teine variant on kohalikku pubisse sööma minna, aga kui rasvast nõretav paneeritud kana, kala ja kotlet pole ka Sinu maitse, läheb taaskord keeruliseks. Kolmas variant on väisata eliitrestorani, oodata kiirel lõunapausil tunnike, kuniks kolm kaunilt sätitud täppi taldrikul serveeritakse ja maksta selle kunsti eest lõunasöögi kohta terve varandus.

Uskuge või mitte, aga on olemas ka teistmoodi kontseptsiooniga toidukohti, mis on väga taskukohase hinnaga ja kus värske toit valmib otse tellija silmade all. Kujutage ette — astute suurde avarasse restorani, kus esimese lihtsa valikuna tuleb teha vaid otsus, kas täna sööd salatit, pastat või hoopis pitsat. Kui see otsus tehtud, astud vastava leti ette ja sind teenindab isiklikult kokk, kes sinu silmade ees paneb kokku sinu tellitud värske salati.

Vapiano artikkel 2

Saad valida salati põhja, komponendid, kastme ja lisandi salati juurde: kas soovid oma salatit grillitud kana, krevettide, kala või hoopis lihaga? Kas soovid ka küüslauku või hoopis tšillit? ‘’Soovid salati juurde ahjusooja ciabattat?’’ küsib naerusuine kokk naeratades. Jah, see kõik on võimalik. Arvestades toidu suurust ja seda, et antud hõrk, maitsev ja tervislik lõunasöök maksab alla 10 euro, tundub ju aus kaup olevat?

Küsime Vapiano restoranide ühe partneri ja arendaja Tarvo Jaansoo käest, millised on eestlaste lemmiktoidud Vapianos. Tarvo nimetab kolm kindlat lemmikut läbi aegade:

Vapiano artikkel 3

1. Klaasikaline Cesare salat, mille värsked koostisosad ja meie isetehtud kaste on rõõmustanud meie külalisi kõik need 8 aastat. Cesare salatile saab juurde tellida soovi korral kas kanafilee, hiidkrevetid, lõhe- või veisfilee.

2. Pastadest on läbi aastate olnud üks suurimaid lemmikuid Pasta Carbonara — klassikaline pasta peekoni, sibula, muna ja parmesaniga koorekastmes.

3. Teine hitt pastade hulgast — Pasta Crema di Pollo, pasta röstitud kanafilee, sibula ja paprikapulbriga kooreses kastmes ei jäta kedagi ükskõikseks.

Lisaks pastadele, pitsadele ja salatitele pakub Vapiano laias valikus erinevaid eelroogasid, suppe ja risoto sõprade rõõmuks ka risotot. Sellest kevadest on valikus ka lasanje, roogasid pakutakse ka veganitoitude sõpradele. Unustanud pole ka magusasõpru. Valikus on maitsvaid isetehtud desserdid, mille juurde saab tellida sobiva kohvijoogi või tee. Lisaks on Vapianos ka suurepärane veinivalik.

Niisiis — kõik, kes te armastate itaalia toitu ja pole veel Vapianos käinud, ärge oodake lõunani, tulge kohe! Vapiano on ideaalne paik kiireks lõunaks, pärastlõunaseks pausiks või meeldejäävaks õhtusöögiks koos sõprade ja perega. Kõike toite saab ka kaasa osta.