Kiire päev kontoris? Ära unusta lõunasööki – valmistu selleks juba hommikul!

subway-30000

Öeldakse, et hommikusöök on päeva tähtsaim eine, kuid alahinnata ei tasuks ka lõunaeine olulisust – viimane annab energiat tööpäeva teiseks pooleks, mistõttu ei tohi lõunat kindlasti vahele jätta. Ometi tuleb igale kontoritöötajale ette olukordi, kus lõunaks lihtsalt ei jagu aega ning heal juhul haaratakse kohvi kõrvale paar küpsist. Kui paistab, et keskpäevaseks einestamiseks aega ei jagu, on mugavaks alternatiiviks näiteks eineleib rohke värske salatiga.

Subway Eesti esindaja Henry Oro rääkis, et harv pole juhus kui inimesed enne tööpäeva algust astuvad Subway poest läbi, et toit juba lõunaks kaasa võtta. “Paljud meie söögikohad on avatud juba hommikul kella 8-st, mistõttu saab mugavalt võtta nii hommikukohvi kui juba ka lõuna tööle kaasa. Kuna meie toorained on alati värsked, pole vaja karta, et võileib lõunaks oma toitainete kvaliteedi on kaotanud,“ ütles Oro.

Eineleib või salat?
Subway on üks võileivakohvikutest, mis pakub võimalust eine oma soovi järgi kokku panna, valides sobiva saia ning täidiste vahel. Lõunale mõeldes tuleks silmas pidada, et eineleib sisaldaks vajalikul määral valke, süsivesikuid ja rasvu – eelistada tasub kõrge kiudainete sisaldusega mitmeviljatooteid ning valgurikast kana-ja kalkuniliha, kuid ära ei tasu unustada ka vitamiine, mida saab köögiviljadest. “Joodirikas tomat ergutab ainevahetust, kurgis on olemas A-, B-, ja C-vitamiinid, mis annavad energiat ja toetavad meie immuunsüsteemi, oliivid sisaldavad rauda, mis aitab organismi varustada hapnikuga,” tõi Oro esile vaid mõnesid kasulikke omadusi, mistõttu värskete köögiviljadega einet kokku pannes koonerdada ei tasu. “Kes soovivad saledamat joont hoida, võivad saia menüüst täiesti välja jätta ja lõunaks kaasa haarata hoopis salati,” rääkis Oro ning lisas, et ei tasu karta, et salatist kõhtu täis ei saa.

subway-300001

Töö tehtud, kõht täidetud
Kui tööpäev osutub eriti tihedaks tervel kontoril, tasub eine hoopis kontorisse tellida. “Kõigil tuleb ette kiiremaid päevi, mistõttu saab meie catering teenuse või ettetellimisega võileibu tellida nii koosolekutele kui ka töötajatele lõunaks – nii saab keha kiirelt kinnitatud, kuid olulised asjad ei jää õigel ajal tegemata ja tegelikult on kontoris söömine hoopis vahelduseks igapäevasele väljas einestamisele,” ütles Oro.

Foorum keskuse Subway ootab Sind lõunale!