Kas laste küünelakid on päriselt ohutud?

bio4you-100

Küünelakid on soodsaks ja kättesaadavaks viisiks oma välimust muuta. Väga paljud lapsed tahavad olla “nagu emme” ja alustavad seega küünte lakkimist juba väikelapsena, olgu siis ema tagant näpatud lakkide või poest koju toodud lastekomplektidega. Lastepärase kujundusega küünehooldustooteid leidub igas suuremas poes, kuid oma koostiselt pole need kaugeltki mitte ohutud.

Enamlevinud küünelakid sisaldavad üle 30 tervisele ohtliku keemilise ühendi. Küünte kaudu imenduvad ohtlikud ained meie organismi, kus võivad põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Neid seostatakse pearingluse, viljatusprobleemide, vähi ja ka organismi üldise arengut puudutavate probleemidega. Eriti vastuvõtlikud on keemilistele ühenditele lapsed – on tuvastatud, et kõik kahjulik imendub juba mõne tunniga ning võib püsida organismis aastaid. Oma lastele tahavad kõik aga ainult parimat.

Bio4You ökopoe valikus on olemas Kanada firma Suncoat lakid, mis on mitmete naisteajakirjade poolt valitud parimateks ökoloogilisteks lakkideks. Vee baasil lakid on püsivad ja ei kooru ning värvide valik on lai. Eriti heaks uudiseks on see pisikestele printsessidele, kes seni emme kosmeetikakotist küünelakki näppamas käisid.

bio4you-200

Mõte lastesõbralikest küünelakkidest tuli keemik Yingchun Liule 2002. aastal, kui tema seitsmeaastane tütar tahtis hakata maniküüriga mängima. Yingi jaoks oli tavaküünelakkide keemiakokteil hirmutav, eriti kuna tegu oli tema enda lapsega. Keemiaeksperdina oli tal võimalus leida alternatiiv – nii sündisidki vee baasil Suncoat küünelakid, mille puhas koostis ei takista fantaasial voolamast ning lakkide ja küünekleepsude abil võivad ka lapsed alustada iga päeva uue maniküüriga.

bio4you-300

Lisaks lõbule arendab küünte värvimine laste peenmotoorikat ning vanemaga koos veedetud aeg tugevdab omavahelisi suhteid. Suncoat pakub pea 20 erinevat tooni laste küünelakke, lisaks erinevaid komplekte miniküünelakkide, viili, küünekleepsude ja teiste meigivahenditega. Laki peale kandmisel tuleb olla hoolikas – käed peavad olema täiesti puhtad ja kuivad, mis annab veelgi mänguruumi. Aluslakiga saab muuta kõik küünelakid mahatõmmatavaks, nii pääsete ka kahjulikest küünelakieemalditest ning küünte disaini muutmine on lihtne. Veetke päev koduses ilusalongis, tehke oma printsess kauniks ja laske tal ennast hellitada.

Lastesõbralikud küüntehooldustooted ja palju muud leiate Bio4You ökopoest.