Error 404: võideldes interneti sulgemiste vastu

keepiton_maingraphic

Kujuta ette, et oled ohtlikus olukorras, aga ei saa kontrollida, kas sinu lähedased on väljaspool ohtu. Sinu äritegevus on takistatud. Või et sa oled raskelt vigastatud, aga kiirabitöötajad ei saa omavahel hädavajalikku sidet pidada, mis võiks su elu päästa. Kujuta ette, et oled just näinud midagi, millest maailm teadma peaks, aga sa ei saa internetti minna, et sellest kellelegi rääkida. Valitsus kontrollib seda, mida sa näed, ja sulle edastatakse ainult poolikut pilti. Paljude inimeste jaoks, kes on interneti sulgemist kogenud, on see igapäevane reaalsus.

Valitsused üle kogu maailma nõuavad internetiteenuse pakkujatelt internetile juurdepääsu keelamist – protestide, valimiste ja isegi koolieksamite ajal. Inimesi sunnitakse vaikima, nii et aeg on häält tõsta.

Katkesta vaikus

_creative_showcase_lush_image_wedn_191of1

2016. aasta detsembris avaneb selleks võimalus. Maailma riikide valitsused kogunevad Guadalajaras, Mehhikos, et arutada avatud interneti tulevikku. Kohtumisest võtab osa rohkem kui 3000 osalejat maailma eri paigust, tänu millele on see kriitilise tähtsusega hetk, mil ärgitada maailma liidreid interneti sulgemiste vastu sõna võtma. Kui sa tahad, et ka sinu häält kuulda oleks, kirjuta alla petitsioonile, milles palutakse maailma liidritel internetti sees hoida.

Aga me ei pea sellega piirduma. Lase oma häälel veelgi kaugemale kanduda, kasutades hashtag’i #KeepItOn. Mine sotsiaalmeediasse, tee endast koos Error 404 vannipommiga pilt ja räägi maailmale, miks on parem, kui meil on olemas internet.

Vanniskäik vabaduse nimel

error_404_pr_shot

Error 404 on vannipomm, mis võitleb interneti sulgemiste vastu. Kõik selle eksklusiivse toote müügist saadud tulud lähevad Digital Fundile. Alates 25. novembrist 2016 saad sa selle vannipommi endale lunastada nii LUSH’I poest kui ka interneti teel, aga tooteid on piiratud koguses. Vanniskäiguks kaota ära kõik oma riided. Mis puutub aga internetti, siis seda ei tohi ära kaotada.

Digitaalsed õigused on mõeldud kogu eluks, mitte vaid 25. novembriks. Toetades kampaaniat Error 404, jätad sa endast maha Digital Fundi pärandi – see fond toetab rahaliselt digitaalaktiviste, kes töötavad rohujuure tasandil selle nimel, et internet püsiks tasuta, avatud ja ohutu. Access Now on üks neist aktivistide gruppidest, mis kaitseb ja laiendab riskigrupis olevate kasutajate digitaalseid õigusi. Nad kasutavad poliitikat, toetustööd ja tehnoloogiat, võitlemaks selle nimel, et ohutu ja avatud kommunikatsioon oleks meile kõigile kättesaadav. Nad on #KeepItOn võitluse eesliinil ja kutsuvad sind endaga liituma.

Interneti sulgemine jätab inimesed pimedusse.

Liitu võitlusega: #KeepItOn

hero_error_404_bath_bomb-3752

Lush kauplus ootab Sind külla!