5 nippi, kuidas laps kevadel lasteaeda nutikalt riidesse panna

POP artikkel
Lapse riietamine on kevadel keeruline kunst – korraga on õues palav, siis sajab lund! Loe spetsialistide soovitusi, kuidas last nutikalt riietada.

Ära riieta oma last kevadel kubujussiks

Kevadhommikul lasteaeda minnes on õues veel külm, kuid päeva peale läheb ilm soojaks ning võib juhtuda, et oleme lapse lasteaeda saatnud liiga paljude riietega. Selleks, et lapsel oleks piisavalt soe ja mitte liiga palav, on ideaalne lahendus kolm kihti riideid. Esimese kihina meriinovillane või polüestrist soe pesu, teiseks kihiks tuuletõkkefliis ja kolmandaks vee ja tuulekindel jope.

POP artikkel 1

Kihiline riietus on lasteaeda geniaalne

Valides kihilise riietuse, saab sooja kevadpäikese käes jope seljast võtta. Allolev tuuletõkkefliis tagab selle, et salakaval kevadine tuul lapsele liiga ei tee ning fliisi hingavus selle, et päikese käes liiga palav ei hakka. Külmema ja vihmase ilmaga saab jope taas peale panna. Nii ei pea lapsevanem muretsema, kui ilm järsku soojaks või külmemaks läheb.

POP artikkel 2Detailid loevad!

Kõik õmblused peaksid olema pehmed ja peidetud, mis ei hõõru lapse õrna nahka. Kraed ja lukud võiks olla kaetud kaitsva voodriga. Veekindlad õueriided on teibitud õmblustega, mis tähendab, et ka sealt kaudu ei imbu lapsele märja ja külma üllatusena vett läbi. Reguleeritav kapuuts, käise osad ja vöökoht tagab lapsele mugavuse. Ikka selleks, et laps saaks muretult mängida.

POP artikkel 3

Osta parajad riided

Tihti tahame lastele osta riideid varuga, et laps saaks õueriideid mitu hooaega kanda. Kõik me teame, et lapsed kasvavad ootamatult kiiresti, kuid meeles peab pidama paari olulist nüanssi. Lliiga suurtes riietes on lapsel ebamugav mängida, joosta ja hullata.Liiga pikad õuepüksid või kombinesooni sääred hakkavad vastu maad lohisema, nii kulub riie kiiremini ja kaotab osa oma funktsionaalsusest. Püksid tuleb osta parajad. Jopede puhul võib valida natuke suurema numbri. Hea nipp õueriiete puhul on reguleeritava vöökohaga mudelid. See tagab, et pikkust ja laiust saab veidi kohendada ja nii kandmisaega natukene pikendada.

Õuepüksid ja jope olgu vastupidavast kangast

Kes meist ei teaks, et lapse töö on mäng! Mida rohkem nad roomavad, turnivad, ronivad, seda paremini nad arenevad. Kiiremini kuluvad kohad (istmik, põlved, küünarnukid) peaksid olema tugevdatud materjalist. Hea, kui lõigete puhul on spetsiaalselt mõeldud liikumismugavusele. Need omadused tagavad, et lapsel on kerge liikuda, ta saab riideid võimalikult kaua kanda ning need hiljem õdedele-vendadele pärandada.

Polarn O. Pyret lasteriided on müügil Foorumi Keskuses. Kõik väikesed ja suured sõbrad on külla oodatud!