10 fakti, mida Subway kohta Eestis ei teata

Võileivapood Subway avas esimese võileiva poe Eestis 2013. aastal, olles selleks ajaks USA-s tegutsenud juba 48 aastat. Subway asutaja Fred DeLuca soovis pärast keskkooli lõppu õppida meditsiini ning pidi selle tarvis raha teenima, avades laias valikus kvaliteetseid võileibu pakkuva söögikoha – Pete’s Super Submarines – mis eristus tollal teistest toidukohtadest, sest igaüks sai ise valida, milliseid komponende enda võileiva vahele lisada.

subway-100

Tänaseks on Subway arenenud üheks kõige vastutustundlikumaks kiirtoidu pakkujaks maailmas, kasutades suuresti vaid eetilisi ja ausaid toiduaineid ning tervislikumaid komponente.

Toome esile 10 fakti, mida Sa suure tõenäosusega enne Subway ega seal valmistatud võileibade kohta ei teadnud:
1. Iga Sub ehk võileib sisaldab üht portsjonit viiest soovituslikust juur- ja puuvilja päevasest kogusest, mida on esile toonud nii WHO kui ka riiklikud tervise arengu instituudid.
(WHO järgi peaks iga inimene sööma päevas 5 peotäit puu- ja/või köögivilju päevas, millest üks portsion on vähemalt 80 g)
2. Kõik Sub’id on transrasvade vabad ja ei sisalda hüdrogeneeritud rasvu ega õlisid.
3. Võileibade valmistamisel kasutatakse madala rasvasisaldusega koha peal valmistatud saia või leiba.
4. Subway on üle maailma niivõrd populaarne, et igas minutis valmistatakse ligikaudu 2800 Subi või värsket salatit.
5. Subway toodetes on kasutatud vabajooksukanade munasid.
6. Kõik oliivid, mida võileibades kasutatakse, on käsitsi korjatud.
7. 2015. aastal läksid kõik Subway võileivapoed üle maailma üle sertifitseeritud õiglase ja jätkusuutliku palmiõli kasutamisele.
8. Subway võileivapoodidest üle maailma on võimalik valida enam kui 38 miljoni erineva võileiva retsepti kombinatsiooni vahel.
9. Enamik pakenditest, mida Subway toiduainete või valmis võileibade pakendamiseks kasutatakse, on valmistatud taaskasutatud materjalidest: näiteks salvrätid on valmistatud 100% taaskasutatavast paberist, salatikausid on valmistatud 95% ulatuses taaskasutatavast materjalist jne.
10. Subway müügikohti on maailmas rohkem kui McDonaldsi restorane. Subway on alates 1965. aastast avanud keskmiselt 2 uut söögikohta päevas.

subway-101
Foorum keskuse Subway ootab Sind külla!